• EOS Enerji’den kimler elektrik enerjisi satın alabilir

  EOS Enerji ‘den elektrik enerjisi satın alabilmek için Serbest Tüketici olmak yeterlidir. Serbest Tüketici olabilmek için EPDK(Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) tarafından belirlenen Serbest Tüketici Alt Limiti olan yıllık toplam 4.500 kWh elektrik (aylık ortalama KDV dahil 130 TL) tüketmek yeterlidir.

 • EOS Enerji'den elektrik enerjisi satın almak için ne yapmamız gerekiyor

  EOS Enerji’den elektrik enerjisi satın alabilmek için sadece bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir. Sektörde tecrübeli enerji uzmanlarımız, aylık ortalama tüketiminizi inceleyecek ve size indirimli elektrik enerjisi teklifini sunacaktır.

  Teklifimizin tarafınızdan uygun bulunması durumunda ise bütün elektrik enerjisi tedarik şirketi devir işlemleri tarafımızdan yürütülecektir. Ayrıca gerekli güvence bedeli ve teminatlar sağlandıktan sonra devir işlemi tamamlanmış olacaktır.

 • EOS Enerji olarak tüm Türkiye’ye nasıl kaynak sağlıyorsunuz? Her yere hattınız mı var

  EOS Enerji, üretmiş olduğu enerjiyi ulusal enterkonnekte sisteme vermektedir. Enterkonnekte sisteme verilen enerji TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş) ‘a ait enerji nakil hatları vasıtasıyla Türkiye’nin farklı noktalarındaki abonelere ulaştırılabilmektedir.

 • EOS Enerji’den elektrik enerjisi satın alırsam hattım, sayacım, trafom değişecek mi

  EOS Enerji’den elektrik enerjisi satın almanız halinde hiçbir teknik altyapınız değişmeyecektir.
  Sistemin bakım ve onarım hizmeti bölgenizde faaliyet gösteren elektrik dağıtım firması (BEDAŞ, AYEDAŞ, GEDAŞ vb.) tarafından verilmeye devam edecektir. Sadece kullandığınız aktif elektrik enerjisi faturası EOS Enerji tarafından indirimli olarak fatura edilecektir.

 • Serbest Tüketici limiti ne kadardır

  2015 yılı itibari ile EPDK tarafından belirlenmiş olan Serbest Tüketici limiti 4.500 kWh’tir. Eğer aylık fatura tutarınız KDV dahil ortalama 130 TL ise bu şartı sağlamış olursunuz.

 • Serbest Tüketicinin avantajları nelerdir

  • Serbest Tüketiciler yapacaklarını ikili anlaşmalarla istedikleri tedarikçiden enerji temin etmektedirler.
  • Üretici ve toptan satış firmalarının sağlayacakları fiyattan yararlanabileceklerdir.

 • EOS Enerji'den elektrik aldığımda herhangi bir kesinti yaşar mıyım

  Hayır, yaşamazsınız. Mevcut sisteminizde teknik açıdan hiçbir değişiklik söz konusu değildir. Mevcut sisteminizi kullanmaya devam edeceksiniz.

 • Elektrik ile ilgili herhangi bir arıza, bakım ya da elektrik kesintisi durumları yaşandığında kiminle irtibata geçebiliriz

  Elektrik iletim ve dağıtımından, bağlı olduğunuz elektrik dağıtım şirketleri sorumludur. Elektrik hatlarında bu tür arıza, bakım, kesinti ve sayaç okumada tek yetkili kurum bağlı olduğunuz TEDAŞ, AYEDAŞ vb. elektrik dağıtım şirketleridir. İlgili kurumunuzla servise yönelik Dağıtım Hizmet Bedeli’ni EOS Enerji vasıtasıyla almaktadır.

 • Alınan elektriğin kalitesinde herhangi bir değişiklik olacak mıdır

  Kullandığınız elektriğin kalitesinde hiçbir değişiklik olmayacaktır.

 • Faturalandırma ve sayaç okuma hizmeti kimler tarafından yapılmaktadır

  İlgili Dağıtım Şirketi sayaç okuma hizmetini sağladıktan sonra faturalandırma işlemi EOS Enerji tarafından yapılmaktadır.