HABERLER

 • 18.08.2016
  EOS Enerji Grubuna bağlı santallerden biri olan Konya Rumi Güneş Enerjisi Santrali, geçtiğimiz Temmuz ayında 500 bin kWh elektrik üreterek ülke genelinde Temmuz ayında Güneş enerjisinden en çok elektrik üreten Güneş Enerjisi Santrallerinden biri oldu.

  EOS Enerji Grubuna bağlı santallerden biri olan Konya Rumi Güneş Enerjisi Santrali, geçtiğimiz Temmuz ayında 500 bin kWh elektrik üreterek ülke genelinde Temmuz ayında Güneş enerjisinden en çok elektrik üreten Güneş Enerjisi Santrallerinden biri oldu.

   

  EOS Enerji Grubu, kurulduğu günden bu yana gösterdiği üstün performans ve %100 yerli sermaye ile açtığı enerji santrallerinde ürettiği temiz enerji ile Türkiye’nin gücüne güç katmanın gururunu yaşıyor.

  EOS Enerji Grubu; büyük bir enerji kaynağı olan güneşten faydalanarak gaz, duman, kükürt ve radyasyondan arındırılmış bir şekilde çevre odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda, ülkenin en iyi ve en güvenli elektrik üreten şirketi olma yolunda emin adımlarla büyümeye devam ediyor.

  %100 yerli sermaye ile Konya, Antalya,Ankara başta olmak üzere 3 şehirde 20 güneş enerjisi santrali yatırımı projeksiyonu ile geniş bir lokasyonda temiz ve ekonomik enerji üretimi hedefleyen  Eos Enerji Grubu, ülkemize ekonomik bir katkı sağlarken, temiz enerji üretimi ile de çevreye zararı olmayan bir üretim gerçekleştiriyor. Eos Enerji Grubu, hızlı ve başarılı bir büyümenin yanı sıra, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu yenilenebilir enerji alanında,enerji üretimine katkı sağlayarak bu alandaki başarısını taçlandırdı. EOS Enerji Grubu, kurulduğu günden bu yana gösterdiği üstün performans ve %100 yerli sermaye ile açtığı enerji santrallerinde ürettiği temiz enerji ile Türkiye’nin gücüne güç katmanın gururunu yaşıyor.

   

  EOS Enerji Grubu kendi alanında uzman ve tecrübeli çalışan kadrosu ile birlikte çıktığı bu yolda bir yıl gibi kısa bir sürede Toptan Elektrik Ticareti alanında %7’lik bir pazar payına sahip olarak büyük bir başarı yakaladı. Bu büyümedeki en önemli etken EOS Enerji Grubu’nun müşteri ve pazar odaklı stratejisi.

  EOS Enerji Grubu, tüketicilere sunduğu uygun maliyetli elektrik enerjisi sayesinde Türkiye’ye enerji konusunda ekonomik çözümler üretmek konusundaki kararlılığını başarıyla sürdürmeye devam ediyor.

 • 07.01.2016
  Eos Konya Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

  Çevreci enerji yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor.
  Eos Konya Güneş Enerjisi Santrali'miz enerji üretmeye başladı. Sizlere daha
  çok indirimli elektrik ulaştırabilmek için hiç durmadan çalışıyoruz.

 • 07.01.2016
  Elektrik Zammına Çare: UCUZ ELEKTRİK

  2016 yılının başında gelen elektrik zammı birçok kişiyi tedirgin etmiş durumda. Yapılan elektrik zammının faturalara nasıl yansıyacağı da merak konusu. Konuyla ilgili birçok haber çıktı ancak sonuç kesin; elektrik zammı bu ay faturalarda kendini belli edecek! Hal böyle olunca tüketicilerin de yeni alternatifler araması ya da bağlı bulunduğu elektrik şirketini değiştirmesi daha sık yaşanacak. Ancak birçok kişi evinde ya da iş yerinde kullandığı elektriği devletin sağladığını düşünmekte ve kullandığı elektriği sağlayan firmayı seçme özgürlüğü olduğunu bilmiyor. Yani, aslında zamlardan en az şekilde etkilenmek tüketicinin elinde.

  EOS Enerji bu bağlamda güneş enerjisi santrallerinden elde ettiği temiz ve indirimli elektriği tüketicilere ulaştırmayı hedefliyor. Doğayı ve çevreyi koruyan bir politikayla elde edilen temiz enerji, ucuz elektrik olarak sizlere sunuluyor. Eğer sizin de aylık faturanız 130 TL üzerinde geliyorsa hem EOS Enerji’nin özel tekliflerini değerlendirebilir hem de yaptığınız taahhüt boyunca zamlanmayan elektrikten faydalanabilirsiniz.

  Detaylı bilgi ve teklif almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. http://www.eosenerji.com.tr/indirimli-elektrik-satisi

 • Eos 19. Güneş Santralini Açtı!
  07.01.2016
  “Enerjimiz Güneş” Mottosuyla Yola Çıkan EOS Enerji 19. Santralini Antalya’da Faaliyete Geçirdi

  EOS Enerji, müşteri ve çevre odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda Türkiye’nin yeni lider enerji şirketi olma hedefi ile kapılarını açtı.

  Dinamik ve uzman kadrosuyla güneşten elde edilen elektrik zincirinin üretim ve satış aşamalarında en son teknoloji ile hizmet vermek üzere kurulan EOS Enerji , 19. Santralini Antalya’da faaliyete geçirdi. Eos Enerji; tükenmeyen ve temiz bir enerji kaynağı olan Güneş’ten elde ettiği elektrik enerjisini, uygun maliyetler ile tüketici ile buluşturken, bu enerjinin gaz, duman, kükürt, radyasyon gibi zararlı atıklardan yoksunluğu sayesinde de kullanımının yaygınlaşmasını herkes için sosyal bir sorumluluk olarak tanımlıyor.

  İzmir, Bursa, Konya, Antalya başta olmak üzere 11 şehirde 19 güneş enerjisi santrali yatırımı yaparak elektrik enerjisi üreten ve bu enerjiyi kullanıcılara indirimli olarak sunan EOS Enerji, ekonomik çözümleri sayesinde 74,93 milyonluk nüfusa sahip Türkiye’nin ihtiyacı olan elektrik enerjisinin sorumluluğunu üstlenmeye aday olarak yola çıktı. Güneş odaklı elektrik enerjisi sektöründe; üretim, toptan ve perakende enerji ticareti alanlarında hizmet veren EOS Enerji, müşteri ve çevre odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda Türkiye’nin yeni lider enerji şirketi olma hedefi ile çalışmalarına devam ediyor.

 • 25.12.2015
  Solarex 2016 Fuarı İçin Geri Sayım Başladı

  Yenilenebilir Bir Dünya İçin Solarex İstanbul, 7 – 9 Nisan 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde dokuzuncu kez sektöre kapılarını açacak. Türkiye’de 2008 yılından itibaren her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Solarex İstanbul Fuarı, kamu, özel sektör, akademik isimler ve finans dünyasının profesyonellerini yeniden bir araya getiriyor.

  İstanbul Fuar Merkezi’nin 9-10 ve 11. Salonlarında gerçekleşecek olan fuar, güneş enerjisi sektörünün en istikrarlı organizasyonları arasında anılıyor. Üç gün boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlayacak olan fuar, güneş enerjisi sektörüne yönelik seminer ve panellere ev sahipliği yapacak. Seminerler, her yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da tüm ziyaretçilere açık olacak ve ücretsiz olarak takip edilebilecek.

  Kaynak: Solar Baba

 • 17.12.2015
  Adıyaman 28 Bin Dönüm Arazinin Sulama İhtiyacını Güneş Enerjisinden Karşılayacak

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Adıyaman’da inşa ettiği şu ana kadarki Türkiye’nin en büyük güneş enerji santrali projesinde son aşamaya gelindi. 28 bin dönümlük alana inşa edilen santralda günde 2 megawat elektrik enerjisi üretilecek. 9 milyon TL’ye mal olacak santralla üretilen enerji sayesinde bölgedeki sulamanın maliyeti de düşecek.

  Santral sayesinde Atatürk Barajı’ndan yukarı da kalan bölgelere su pompalanarak hem bölgede birçok yere su ulaştırılacak hem de barajda meydana gelen taşmalardan olumsuz yönde etkilenen tarım arazileri de korunmuş olacak.

 • 09.12.2015
  Türkiye ve Hollanda Arasında Milyon Dolarlık Yenilenebilir Enerji Anlaşması Yapıldı

  Hollanda ile Türkiye arasında 175 megavat kapasiteli güneş enerjisi projeleri için 200 milyon euroluk anlaşma imzalandı.

  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Hollanda Ekonomi Bakanlığının katkılarıyla İstanbul’da düzenlenen inovasyon haftası sırasında Humartaş Yapı ve Enerji ile Hollandalı Yakamoz Energy şirketi yetkilileri bir araya geldi.

  İki şirketin yürüteceği projenin 57 megavatlık ilk paketi için 64 milyon euroluk finansman sözleşmesi, Hollanda Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Ekonomik İlişkiler Direktör Yardımcısı Guido Landheer’in de katılımıyla imzalandı.

  Hollanda hükümetinin de desteklediği, yenilenebilir enerji alanında iki ülkenin işbirliği sonucunda oluşturulacak ilk paket olan 57 megavatlık güneş enerjisi projesi kapsamında gelecek yıl elektrik üretimine başlanacak. 200 milyon euroluk yatırım gerektiren 175 megavat kapasiteli projenin tamamı ise 2017 yılı ortasında tamamlanacak.

  280 milyon kilovatsaatlik temiz enerji

  Humartaş Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Humartaş, törende yaptığı konuşmada, projelerle yıllık 280 milyon kilovatsaat temiz enerji üretimi planlandığını ve bunun yaklaşık 80 bin hanenin bir yıllık elektrik tüketimine denk geldiğini bildirdi.

  Kaynak: Enerji Enstitüsü

 • 24.11.2015
  Dünyanın En Büyük Güneş Enerjisi Üreten Binası Çin’de

  Çin dünyanın en büyük güneş enerjisi üreten binasına ev sahipliği yapıyor. Güneş Ay Konağı adı verilen bu akıllı bina uzak görünüm olarak antik bir güneş saatini anımsatıyor. İçinde ise birçok sergi salonu, toplantı salonu, eğitim merkezi, bilimsel araştırma merkezi ve sürdürülebilir bir otel projesinin de yenilenebilir enerji kaynağıyla çalıştığı belirtiliyor. Bina üzerine yerleştirilen 5 bin metrekarelik güneş enerjisi panelleri ile ihtiyaç duyulan enerjinin yüzde 95 oranındaki kısmı temiz alternatif enerji kaynaklarıyla elde ediliyor. Ayrıca binada bir de sıcak su tesisi, tuzdan arındırma tesisi ve güneş enerjisi temalı bir de park bulunuyor.

 • 10.11.2015
  Türkiye Güneş Enerjisi İçin Acele Etmeli!

  İklim Zirvesi'nin en büyük kazananı güneş enerjisi. Türkiye'deki yatırımcılar, güneşi bol ülkede kapasitenin artması için kolaylaştırıcı adım bekliyor.

  Enerji ve çevre uzmanlarının ortak görüşü, tarihi Paris anlaşmasının en büyük kazananlarından birinin ‘güneş enerjisi’ olduğu yönünde. Anlaşmanın, elektrikli otomobillerden, yenilenebilir enerjiye düşük karbonlu teknolojilere yatırımları hızlandırması bekleniyor. Özellikle daha çok ülke, karbon üzerinde bir fiyat veya vergi uygulamaya koydukça... Merve Erdil'in Hürriyet'teki haberine göre Avrupa’nın en az üç katı güneş ışınımına sahip olmasına karşın, Türkiye’de güneş enerjisinin toplam elektrik tüketimindeki payı yaklaşık %0.1 Güneş enerjisinden faydalanma oranında geride kalan Türkiye’deki sektör temsilcileri ise Paris anlaşması ile ortaya çıkacak ivmeden faydalanılması gerektiğini vurguluyor.

  Kaynak: Enerji Haber

 • 31.09.2015
  Türkiye’nin 2015 Yılı Elektrik Enerjisi Kurulu Güç Rakamları Açıklandı

  En büyük yüzde oranının Doğalgaz + LNG enerjisinde olduğu Türkiye Kurulu Elektrik Enerjisi Gücü’nde, güneş enerjine yapılması gereken yatırımın önemini her geçen gün giderek ortaya çıkıyor.
  Kaynak: www.emo.org.tr

 • 29.08.2015
  Yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Belli Oldu

  Geçici seçim Hükümet’inde Ali Rıza Alaboyun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı oldu. Ali Rıza Alaboyun, İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’ni bitirdi. Amerika’da The Pennsylvania State University’de cevher hazırlama ve mühendislik yönetiminde yüksek lisans yaptı.

 • 28.08.2015
  IEI Türkiye Enerji Yatırımları Konferansı 10 -11 Eylül 2015

  IEI Türkiye Enerji Yatırımları Konferansı 10 -11 Eylül 2015 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Kamu, özel sektör, araştırma şirketleri, üniversiteler ve yatırım kuruluşlarının katılımıyla 40’dan fazla konuşmacının yer alacağı programda, Türkiye enerji piyasasının yatırım ortamı masaya yatırılacak. Türkiye enerji borsası, uluslararası LNG piyasası, Türkiye güneş ve rüzgar enerjisi yatırımlarına yönelik özel çalıştaylara yer verilecek bu konferansı kaçırmayın.